Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naší členové na LH-24

29. 1. 2014

background_lh24_2014.jpg

  
Letošní 3. ročník extrémního závodu „Adidas 24 hodin na Lysé hoře“ byl pro závodníky opravdu extrémní. Teploty na vrcholu Lysé hory se pohybovaly okolo -19 st. C, navíc foukal nárazový vítr, který snížil pocitovou teplotu až na -60 st. C. Závodu se zúčastnilo 836 z celkem 887 přihlášených závodníků.

Náročný byl hned první okruh. Závodníci dobíhali do depa na hotelu Sepetná prokřehlí a ojínění, někteří měli rampouchy na fousech i v nosních nozdrách. Po druhém kole už byli pořadatelé nuceni přistoupit k přísným bezpečnostním opatřením, protože docházelo k omrzlinám, zejména nosu a prstů. Záchranáři Horské služby Beskydy jich ošetřili desítky, za což jim patří veliký dík.

„Už po prvním kole jsem cítil, že závod bude odlišný od těch předchozích. Téměř arktická zima udělala své.Takové stavy nezažívá člověk každý den. Dalším zatěžujícím faktorem byl šílený sestup náročný na soustředění, protože na každém kroku hrozilo uklouznutí a zakopnutí. Neustálé soustředění se projevilo i na psychické únavě,“ řekl ředitel závodu Libor Uher s tím, že po třetím průchodu Lysou horou situaci osobně konzultoval s náčelníkem Horské služby Beskydy Radimem Pavlicou.

 

lh24041.jpg

Tohoto závodu se zúčastnili i členové našeho klubu a to:

startovní číslo 476 - Zbysek SEMBOL
a
startovní číslo 477 - Barbara SEMBOL
,

 

kteří danou trať o délce 11,4 km s převýšením 764m

zdolali neuvěřitelně celkem 7x.

a celkově se umístili na vynikajícím  101 a 102 místě
z celkových 518 účastníku.

 

 

Baška v kategorii ženy 41-50 se umístila na vynikajícím 3. místě.

 

_dsc0250.jpg

 

K jejich výkonům jim zasíláme velké gratulace, ať se jim daří v dalších závodech a těšíme se až si s něma porovnáme síly na našem nočním přechodu Beskyd .

Další fotografie v galerii a na www.lh24.cz

 

Náhledy fotografií ze složky LH24_2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

High blood influence (hypertension)

(ASOROUBCOSPASK, 15. 8. 2018 13:29)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commander-viagra-cialis/

Gratulace

(Petr Smelda, 29. 1. 2014 19:44)

Baško a Zbyšku.Hluboká poklona a srdečná gratulace k vašemu sportovnímů výkonu na LH24.Pampalini